Marcin Pałasz w Osiecznicy !
Piątek, 19 Wrzesień 2014 12:21

Filia w Osiecznicy, mieszcząca się przy Szkole Podstawowej prowadzi dwa Dyskusyjne Kluby Książki. W ramach ich działalności realizuje szereg spotkań autorskich. Dziś - 19 września 2014r. odbyło się spotkanie z Marcinem Pałaszem, autorem książek dla dzieci i młodzieży.

Więcej…
 
Narodowe Czytanie Sienkiewicza - relacja
Poniedziałek, 08 Wrzesień 2014 13:25

BYŁO SMACZNIE, ZABAWNIE ALE I WZRUSZAJĄCO !

"- Panie pułkowniku Wołodyjowski ! — Dla Boga, panie Wołodyjowski! Larum grają! wojna! Nieprzyjaciel w granicach! a ty się nie zrywasz! szabli nie chwytasz? na koń nie siadasz? Co się stało z tobą, żołnierzu?! zaliś swej dawnej przepomniał cnoty, że nas samych w żalu jeno i trwodze zostawiasz?"
Kiedy Radny Rady Miejskiej, Tomasz Rafał Rogowski, niczym ksiądz Kamiński - (literacka postać z "Pana Wołodyjowskiego"), podniósł głos, czytając ostatnią scenę z III części Trylogii, na sali polały się niekłamane łzy wzruszenia.

Więcej…
 
Spotkania z pasjami - Anna Musiałówna
Wtorek, 16 Wrzesień 2014 09:51

Zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie z cyklu"Spotkania z pasjami". Tym razem gościmy Annę Musiałównę, która przedstawi się Państwu sama: (ur. 1948 r.) W 1967 r. ukończyłam Szkołę Baletową w Warszawie. W wyniku wypadku w 1971 r. przerwałam karierę baletową koncentrując się na fotografii. Rozpoczęłam współpracę z miesięcznikiem "itd.", w którym publikowałam licznie nagradzane reportaże. W latach 70tych uczestniczyłam w Konkursach Fotografii Prasowej, otrzymując wiele nagród i wyróżnień. Od 1996 r. stale publikuje na łamach "Polityki" reportaże i projekty dokumentalne, Byłam jurorem wielu konkursów fotograficznych. Jestem członkiem ZPAF, ZAiKS, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, współzałożycielem i prezesem Stowarzyszenia Dokumentalistów "Droga". W 2008 byłam kuratorem dużej wystawy fotograficznej "Polska lat 70".

 18 września 2014 r. - Czytelnia dla Dorosłych - godz. 11:00

Czekamy na Was ! :)

Więcej…
 
Wieczór na Parkowej - projekcja filmu
Środa, 10 Wrzesień 2014 12:24

Już w najbliższą środę - 17 września 2014 r., zapraszamy Państwa na pierwszy po wakacyjnej przerwie "Wieczór na Parkowej". Tym razem o godz. 18:00 w Czytelni wyświetlimy film − brytyjsko-amerykańsko-francuski dramat filmowy, w reżyserii Stephena Frearsa. Film jest adaptacją książki pt. The Lost Child of Philomena Lee autorstwa Martina Sixsmitha - niezwykle piękny, doskonale zagrany i skłaniający do refleksji.

Więcej…
 
Certyfikaty rozdane !
Wtorek, 02 Wrzesień 2014 14:21

W tym roku okres urlopowych miesięcy w krośnieńskiej książnicy, minął pod znakiem Programu Rozwoju Bibliotek. Od czerwca 2014 roku, w ramach realizacji Planu Rozwoju Biblioteki, odbywa się w niej projekt skierowany do seniorów oraz osób bezrobotnych,  pn.: „Kursy dla aktywnych – Biblioteka z inicjatywą”. Jest to zadanie dofinansowane przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce z programu Aktywna Biblioteka, realizowane w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. W projekcie bierze udział łącznie dwadzieścia osób, które uczestniczą w bezpłatnych kursach z języka niemieckiego oraz komputerowym.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 29