Dostaliśmy dotację na zakup nowości !

Dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa, którego realizatorem jest Biblioteka Narodowa, nasza biblioteka od lat ubiega się i otrzymuje wsparcie finansowe na zakup nowości wydawniczych, z Priorytetu I - "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek". W tym roku Biblioteka Narodowa uruchomiła również priorytet II - "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych", do którego - po wnikliwej analizie regulaminu - postanowiliśmy złożyć wniosek.

Więcej…
 
Konkurs im. Witolda Ciecińskiego 2014

Towarzystwo Miłośników Ziemi Krośnieńskiej oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krosno Odrzańskie corocznie organizuje konkurs literacki im. Witolda Ciecińskiego przeznaczony dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum. W tym roku uczestnicy mieli za zadanie napisać opowiadanie na temat Moja najzabawniejsza przygoda w Krośnie Odrzańskim”.

Więcej…
 
Najaktywniejszy czytelnik 2013/2014

 

Corocznie Biblioteka organizuje konkurs na najaktywniejszego czytelnika, który ma za zadanie  zachęcić  dzieci  do częstszego kontaktu z książką. Czytelnikami Oddziału dla Dzieci Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Krośnie Odrzańskim oraz filii w Osiecznicy, Wężyskach i Radnicy są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum  i przedszkoli. 

Więcej…
 
Śniadanie po staropolsku z Sienkiewiczem
Czwartek, 21 Sierpień 2014 11:57

6 września 2014r, o godz. 11.00 odbędzie się w Krośnie Odrzańskim ogólnopolska akcja pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego – Narodowe Czytanie. W tym roku czytamy „Trylogię” Henryka Sienkiewicza.

Akcja w całej Polsce - dla potrzeb jak największej popularyzacji - przybierze różne formy. Biblioteka w Krośnie zaprasza mieszkańców na „Śniadanie po staropolsku z Sienkiewiczem”. Do biesiadnego stołu zaprosiliśmy znanych krośnian, którzy czytać będą swoje ulubione fragmenty lektury. Częstować będziemy również każdego mieszkańca, który przyjdzie posłuchać pięknej staropolszczyzny, opisującej dzieje Polski od 1648 do 1673 roku.

Więcej…
 
Spotkanie z pasjami w ostatni czwartek miesiaca
Czwartek, 19 Czerwiec 2014 11:24

26 czerwca 2014 r, o godz. 11:00 zapraszamy na spotkanie z najstarszą autostopowiczką w Polsce !
Gościem spotkania będzie Teresa Olszewska - Bancewicz.
Nie siedź w domu - podróżuj, odkrywaj świat razem z naszym gościem !
Czekamy w Czytelni Biblioteki !

Przypominamy, że projekt "Spotkania z pasjami" skierowany jest do osób 55+, a jego inicjatorem jest Fundacja Orange.

 

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 29