Bibioteka - przestrzeń dla wszystkich
Czwartek, 17 Kwiecień 2014 10:29

W dniach 7-9 kwietnia 2014 r., bibliotekarki Katarzyna Adamkiewicz oraz Elżbieta Jakubiec-Maryniaczyk uczestniczyły w szkoleniu pod hasłem: "Biblioteka -  przestrzeń dla wszystkich", które zorganizowała Fundacja TUS współpracująca z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizującą Program Rozwoju Bibliotek w Polsce, do którego nasza Biblioteka przystąpiła w 2013 roku.

Więcej…
 
AKTYWNA BIBLIOTEKA - TO MY !
Poniedziałek, 14 Kwiecień 2014 10:34

Spieszymy poinformować Was o naszym kolejnym SUKCESIE ! Projekt Biblioteki pod nazwą: KURSY DLA AKTYWNYCH - BIBLIOTEKA Z INICJATYWĄ ! - otrzymał dofinansowanie w III Ogólnopolskim Konkursie Grantowym "Aktywna Biblioteka" Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, do którego Biblioteka przystąpiła w ramach uczestnictwa w Programie Rozwoju Bibliotek. Bardzo cieszymy się z wygranej, dzięki której już od czerwca ruszą w naszej Bibliotece BEZPŁATNE kursy dla osób długotrwale bezrobotnych i seniorów:

Więcej…
 
Spotkania z pasjami - gość Emilian Kamiński - relacja
Piątek, 11 Kwiecień 2014 10:52

Ruszył drugi cykl „Spotkań z pasjami”. Pierwszym gościem zaproszonym na wideokonferencję z seniorami, którzy zgromadzili się w naszej Bibliotece, był Emilian Kamiński aktor, reżyser, założyciel Fundacji Atut, Teatru Kamienica... i człowiek wielu pasji!, który ma w swoim dorobku ponad setkę ról teatralnych, filmowych i musicalowych.

Więcej…
 
ŻYCIE Z PASJĄ - wspomnienia o Tadeuszu Słomińskim - relacja
Piątek, 11 Kwiecień 2014 08:56

"Tak niedawno żeśmy się spotkali
a już pożegnania nadszedł czas.
Tyleśmy ze sobą przeżywali
a dziś już wspomnienia łącza nas(...)"

Autor zacytowanego tekstu piosenki ("Tango pożegnalne"), tak celnie ujmuje czas, który mamy tu na Ziemi. Niepostrzeżenie mijają lata i okazuje się...że to już....już minęło nasze życie. Jednak czy całkiem przemijamy..?

Więcej…
 
Spotkania z pasjami - gość Emilian Kamiński
Czwartek, 03 Kwiecień 2014 14:03

WYJDŹ Z DOMU NA WIOSNĘ - BY SPOTKAĆ EMILIANA KAMIŃSKIEGO ! - rusza kolejny cykl "Spotkań z pasjami".

Kochani Seniorzy, z myślą o Was rusza kolejna edycja projektu "Spotkania z pasjami". Przypominamy, że polega on na spotkaniach - wideokonferencji (poprzez streaming online) z ciekawymi, pełnymi pasji ludźmi. Gościem pierwszego spotkania będzie sam EMILIAN KAMIŃSKI.
10. kwietnia - godz. 11:00 - Czytelni dla Dorosłych. ZAPRASZAMY !

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 29