Tydzień z Internetem - za nami
Poniedziałek, 31 Marzec 2014 09:59

 

W piątek 28.marca br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krosno Odrzańskie zorganizowała spotkanie „Zagraj w przyszłość” w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”. Jego uczestnikami byli uczniowie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej.

Młodzi ludzie podczas spotkania poznali różnego typu zawody oraz umiejętności niezbędne do ich wykonywania, nauczyli się kojarzyć swoje zasoby osobiste z konkretnymi zawodami, a także przypomnieli sobie swoje największe dotychczasowe sukcesy. Poznali także bezpłatne narzędzie „Twój potencjał” przeznaczone dla osób zastanawiających się nad wyborem ścieżki zawodowej, dostępne online w serwisie www.praca-enter.pl.

Więcej…
 
Czytam w Podróży...Herberta - 2014
Środa, 26 Marzec 2014 11:53

 

 II edycja ogólnopolskiej akcji społecznej Fundacji im. Zbigniewa Herberta

27 marca (czwartek) 2014 r.  odbędzie się druga edycja ogólnopolskiej akcji społecznej „Czytam w podróży… Herberta”, która jest wspólnym projektem Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół. Partnerami akcji są Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Instytut Adama Mickiewicza.  Partnerem strategicznym II edycji akcji jest Alior Bank. Projekt realizowany jest w ramach kampanii „Pan Cogito”.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krosno Odrzańskie oraz Filia w Osiecznicy włączając się w akcję, osobom kochającym literaturę będzie 27 marca (czwartek) wręczać zakładki z fragmentami wybranych utworów Zbigniewa Herberta,  które mamy nadzieję, zainspirują do zainteresowania twórczością Poety i poezją w ogóle.

 

Więcej…
 
TYDZIEŃ Z INTERNETEM
Sobota, 22 Marzec 2014 11:29

Wzorem ubiegłego roku nasza Biblioteka ponownie włącza się do ogólnopolskiej akcji "Tygodnia z Internetem", w trakcie którego będziemy organizować spotkania pokazujące różnorodne możliwości wykorzystania Internetu i zastosowania nowych technologii.
I tak najbliższe spotkanie dla dzieci odbędzie się 24 marca, na Filii Bibliotecznej w Osiecznicy, w godz. 9:00 -10:30, pod hasłem "Co z Ciebie wyrośnie". A 28 marca w godz. 16:00 - 18:00 w Czytelni dla Dorosłych odbędzie się spotkanie młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej pod hasłem: "Zagraj w przyszłość".
SERDECZNIE ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY DO SPĘDZENIA Z NAMI CZASU !

 

 
BEZPŁATNE ZAJĘCIA KOMPUTEROWE
Sobota, 22 Marzec 2014 11:20

21 marca 2014 r o godz. 16.30 odbyło się spotkanie organizacyjne dla osób 50+ zainteresowanych podniesieniem swoich umiejętności w obsłudze komputera i Internetu. Nasz Latarnik - Pani Alicja Sztandera, która będzie prowadziła zajęcia, przedstawiła zebranym tematy, którymi zajmować się będą słuchacze w trakcie całego kursu:
- podstawy obsługi komputera,
- Internet - wyszukiwanie informacji
- portale społecznościowe,
- e-zakupy (zakupy przez Internet),
- e-oszczędności (jak oszczędzać przez Internet).
Spotkania odbywać się będą w każdy piątek, o godz. 17:00. Kolejne już 11 kwietnia 2014 r. ZAPRASZAMY !

Więcej…
 
INTEGRACJA w BIBLIOTECE
Sobota, 22 Marzec 2014 11:11
650 LAT W SŁUŻBIE KSIĄŻKI - SPOTKANIE Z PODOPIECZNYMI Powiatowego Ośrodka Wsparcia "INTEGRACJA"

Jubileuszowy Rok 2014 został ogłoszony czasem wzmożonych i zintegrowanych działań na rzecz wzrostu czytelnictwa oraz poszerzania wiedzy społecznej o książce pod hasłem: 650 LAT W SŁUŻBIE KSIĄŻKI.

Nasza Biblioteka propagowanie informacji i wiedzy na temat historii książki, rozpoczęła organizując spotkanie z podopiecznymi Powiatowego Ośrodka Wsparcia "INTEGRACJA". 19 marca 2014 r., w Czytelni dla Dorosłych, nasza koleżanka Katarzyna Adamkiewicz, przygotowała prezentację, w której przedstawiła jak przez lata kształtowało się pismo oraz na jakich materiałach było tworzone. Chętni - przy pomocy takich atrybutów jak żelazko i ściereczki - mogli odczytywać tzw. niewidzialne pismo.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 29