BABSKIE ROZMOWY O FACETACH - relacja

 A jednak ! - na spotkanie przyszły same panie ! - mężczyzn było tylko dwóch i to - jak się tłumaczyli - przyszli z obowiązku służbowego (Pan Jerzy -operator kamery i Pan Michał - fotograf). No cóż, trudno się dziwić - w oparach estrogenów, męski testosteron nie miał wczoraj szans ! Kobiety definiując męskość, stworzyły listę cech, która jak książka telefoniczna, zdawała się nie mieć końca. Trzeba przyznać - MĘŻCZYŹNI, łatwo nie macie - stereotypy królują !
Okazuje się, że dzisiejszy mężczyzna stoi przed niełatwym zadaniem. Męskość ocenia się w co najmniej niejasnych kryteriach, a nawet można odnieść wrażenie, że z każdą dekadą granice między płciami - o zgrozo - wydają się zacierać. Podstawowa rola mężczyzny - opiekuna i żywiciela - została zakwestionowana.

Więcej…
 
Pasowanie na Czytelnika - Filia Osiecznica
Poniedziałek, 17 Marzec 2014 10:27

 

27 lutego 2014 r. w naszej Filii Bibliotecznej w Osiecznicy, odbyło się pasowanie na czytelnika  uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Osiecznicy.

Jedenastu pierwszoklasistów zostało pełnoprawnymi czytelnikami. Uczniowie zapoznali się z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania książek. Sprawdzana była wiedza dzieci ze znajomości bajek, jak się okazało mali czytelnicy nie mieli z tym, najmniejszych problemów. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę, że będą dbać i szanować książki oraz przestrzegać regulaminu biblioteki. Uczennice z klasy piątej z Dyskusyjnego Klubu Książki czytały dzieciom wiersze o ”Czytelniczce Kindze co zjadała wszystkie książki”, o ”Skardze książki na dzieci nie szanujące książek” oraz wiersz o” Marzeniach dzieci”.

Więcej…
 
BEZPŁATNE ZAJĘCIA Z OBSŁUGI KOMPUTERA I INTERNETU DLA OSÓB 50+
Czwartek, 13 Marzec 2014 14:14

Informujemy Państwa, że nasza Biblioteka przystąpiła do programu Polska Cyfrowa Równych Szans, w ramach którego osoby 50+, będą mogły bezpłatnie kształcić się w zakresie obsługi komputera oraz internetu. Zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 21. marca 2014 r. o godz. 17:00 w Czytelni dla Dorosłych

Więcej…
 
Ferie zimowe 2014 - relacja
Środa, 26 Luty 2014 10:08

W dniach od 03.02.2014r. do 14.02.2014r. nasza Biblioteka zorganizowała fantastyczne ferie dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Krosno Odrzańskie. Któż z nas bowiem, nie lubił bawić się w detektywa ?! Chyba każdy. Detektywistyczny charakter ferii przyciągnął całą rzeszę dzieci, które z ochotą przychodziły na zajęcia. Ich atrakcyjny temat z dnia na dzień przybierał coraz ciekawszą formę. Rozpoczęliśmy od głośnego czytania fragmentów książki Grzegorza Kasdepke pt. ,,Detektyw Pozytywka”, po czym projektowaliśmy odznakę detektywa, śledziliśmy na półkach książki o tematyce detektywistycznej, aby wreszcie wykonać rekwizyty niezbędne w pracy detektywa oraz  portret pamięciowy - ,,poszukiwana, poszukiwany”.

Więcej…
 
WOJEWODA LUBUSKI DOCENIŁ NASZĄ INICJATYWĘ
Wtorek, 25 Luty 2014 11:32

Z przyjemnością informujemy Was drodzy Czytelnicy, że Wojewoda Lubuski Jerzy Ostrouch, docenił inicjatywę krośnieńskich bibliotekarek: Katarzyny Adamkiewicz oraz Elżbiety Jakubiec-Maryniaczyk, przesyłając słowa uznania za zorganizowane w Bibliotece 12 lutego br. spotkanie pod hasłem "STOP PRZEMOCY - procedury "niebieskiej karty". Poniżej prezentujemy jeden z listów.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 29