WARSZTATY KOMIKSU - RELACJA

W poniedziałek, 22 lipca 2013 r. dzieci i młodzież uczestniczyły w zorganizowanych w ramach projektu "KINO za regałem" warsztatach komiksu, które poprowadził Szymon Teluk - absolwent malarstwa na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego, malarz, rysownik, ilustrator, karykaturzysta, wykładowca-instruktor Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu.

W zajęciach wzięły udział  22 osoby, które wyraziły chęć, zainteresowanie rysunkiem i ekspresją obrazów. Były to dzieci i młodzież z miejscowych szkół w wieku od 7 do 20 lat. Uczestnicy wsłuchując się w uwagi instruktora z zaciętym tchem próbowali swoich sił w tworzeniu własnych bohaterów i fantastycznych historii.  Owocem tego ponad trzygodzinnego spotkania było poznanie techniki powstawania komiksu, pierwsze pomysły, szkice oraz chęć rozwijania tej oryginalnej umiejętności. Wszystkie prace można oglądać w holu Biblioteki, gdzie została przygotowana wystawa.

Warsztaty realizowane były w ramach projektu „KINO za regałem”, który dofinansowany jest ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK.

(I.J)

(fot.zbiory własne)

Album ze zdjęciami dostępny na portalu społecznościowym https://www.facebook.com/biblioteka.krosnoodrzanskie/media_set?set=a.495985180488085.1073741842.100002298224422&type=1