WARSZTATY KOMIKSU - RELACJA

 

W poniedziałek, 22 lipca 2013 r. dzieci i młodzież uczestniczyły w zorganizowanych w ramach projektu "KINO za regałem" warsztatach komiksu, które poprowadził Szymon Teluk - absolwent malarstwa na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego, malarz, rysownik, ilustrator, karykaturzysta, wykładowca-instruktor Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu.

W zajęciach wzięły udział  22 osoby, które wyraziły chęć, zainteresowanie rysunkiem i ekspresją obrazów. Były to dzieci i młodzież z miejscowych szkół w wieku od 7 do 20 lat. Uczestnicy wsłuchując się w uwagi instruktora z zaciętym tchem próbowali swoich sił w tworzeniu własnych bohaterów i fantastycznych historii.  Owocem tego ponad trzygodzinnego spotkania było poznanie techniki powstawania komiksu, pierwsze pomysły, szkice oraz chęć rozwijania tej oryginalnej umiejętności. Wszystkie prace można oglądać w holu Biblioteki, gdzie została przygotowana wystawa.

Warsztaty realizowane były w ramach projektu „KINO za regałem”, który dofinansowany jest ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK.

(I.J)

(fot.zbiory własne)

(fot.zbiory własne)

(fot.zbiory własne)

 

(fot.zbiory własne)

 Album ze zdjęciami dostępny na portalu społecznościowym https://www.facebook.com/biblioteka.krosnoodrzanskie/media_set?set=a.495985180488085.1073741842.100002298224422&type=1