SPOTKANIA Z PASJAMI w każdy czwartek o godz.11:00 !

W ramach grantu od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Fundacja Orange realizuje projekt edukacyjno-animacyjny dla seniorów. Projekt ten zakłada przeprowadzenie na żywo w bibliotekach 12 spotkań online w formie wideo konferencji (poprzez streaming online), skierowanych do osób starszych.

Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczna seniorów – sprawienie by seniorzy wyszli z domów i spotkali się ze sobą w miejscu publicznym. Chcemy stworzyć przyjazną przestrzeń, która umożliwi im nawiązywanie nowych kontaktów oraz otworzy ich na innych ludzi.

Kolejnym ważnym elementem jest rozbudzanie w nich chęci do dzielenia się swoją wiedzą, pasją z innymi. Chcemy pokazać, jak wiele osób starszych wciąż pozostaje czynna zawodowo lub jak kreatywnie wykorzystuje swój czas wolny na dokształcanie się, rozwijanie pasji, pomoc innym.

Bohaterami spotkań będą:

• Osoby znane seniorom np. z telewizji, które prowadzą aktywne życie i realizują swoje pasje oraz skończyły już 60 lat
  • Osoby starsze, które angażują się w życie społeczności lokalnych lub realizują ciekawe hobby
  • Specjaliści w danych dziedzinach

Nasza Biblioteka włączając się w realizację projektu, zaprasza seniorów na spotkania w każdy czwartek, począwszy od 12 września br. na godz. 11:00

więcej o projekcie na stronie:  http://www.biblioteki.fundacja.orange.pl/biblioteka/spotkania_z_pasjami/