Pierwsze „Spotkanie z pasjami” za nami.

 

Nasza biblioteka włączyła się do projektu Fundacji Orange pn.: „Spotkania z pasjami”, realizowanego w ramach grantu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, którego celem jest aktywizacja społeczna seniorów.

12 września o godz. 11:00 w naszej Czytelni odbyło się pierwsze spotkanie pod hasłem „Jedzenie łączy, czyli jak szybko i niedrogo zorganizować poczęstunek”, a jego bohaterami byli Agnieszka i Marcin Kręgliccy - rodzeństwo kucharzy i restauratorów.  Zaproszeni goście – pasjonaci, w pierwszej części spotkania pokazali nam, że  jedzenie może być zmysłową przyjemnością, możliwością odkrywania nowych smaków. Zwracali również uwagę na to, że ważny jest nastrój miejsca, w którym jadamy, przyjazne otoczenie i miła atmosfera. Najlepiej, kiedy wokół nas są ludzie, którzy również znajdują w jedzeniu przyjemność. Przybliżyli nam także temat slow food.  

Druga część spotkania poświęcona była refleksjom uczestników na temat roli posiłków w życiu człowieka, przyjęć rodzinnych i towarzyskich.

Spotkanie miało formę wideo konferencji a uczestniczyło w nim 10 osób. Taka formuła pozwala wszystkim uczestnikom na czynny udział w dyskusji, bowiem każdy może zadać pytanie gościom na czacie.

Następne spotkanie 19.września o godz. 11:00 którego bohaterką będzie Krystyna Janda.

Serdecznie zapraszamy.