Spotkania z pasjami - podsumowanie
Oj działo się, działo na ostatnim spotkaniu z cyklu "Spotkania z pasjami". Tym razem o swoich pasjach rozmawiali sami uczestnicy, którzy od początku brali udział w całym cyklu.
Dodatkowym zadaniem, które przygotowała dla seniorów koleżanka Katarzyna Adamkiewicz - organizatorka i prowadząca "Spotkania z pasjami", było zdiagnozowanie seniorów pod kątem: kim jest współczesny senior i jaka jest jego rola i miejsce w społeczeństwie.
Zmagając się z tym badaniem, uczestnicy (ponieważ był jeden rodzynek) musieli zweryfikować swoje odczucia w trzech obszarach: co inni mówią o mnie? kim jestem ? co mogę oferować innym?.
Wnioski są jednoznaczne. Otoczenie seniorów postrzega zgoła inaczej niż postrzegają się oni sami. Staruszkowie na emeryturze, stetryczali zapomniani przez pędzący świat w oczach innych, są pełnymi pasji, zainteresowań, humoru i empatii ludźmi, którzy chcą czerpać z życia całymi garściami. Chętni do niesienia pomocy, aktywnego spędzania czasu - czyhają na pojawiające się ciekawe formy oferowane przez różne instytucje. Na potwierdzenie tego wystarczy spojrzeć na fotografie z naszych wydarzeń bibliotecznych: seniorzy są najaktywniejszą grupą społeczną ! BARWO !

fot. zbiory własne biblioteki