BABSKIE ROZMOWY O FACETACH - relacja

A jednak ! - na spotkanie przyszły same panie ! - mężczyzn było tylko dwóch i to - jak się tłumaczyli - przyszli z obowiązku służbowego (Pan Jerzy -operator kamery i Pan Michał - fotograf). No cóż, trudno się dziwić - w oparach estrogenów, męski testosteron nie miał wczoraj szans ! Kobiety definiując męskość, stworzyły listę cech, która jak książka telefoniczna, zdawała się nie mieć końca. Trzeba przyznać - MĘŻCZYŹNI, łatwo nie macie - stereotypy królują !
Okazuje się, że dzisiejszy mężczyzna stoi przed niełatwym zadaniem. Męskość ocenia się w co najmniej niejasnych kryteriach, a nawet można odnieść wrażenie, że z każdą dekadą granice między płciami - o zgrozo - wydają się zacierać. Podstawowa rola mężczyzny - opiekuna i żywiciela - została zakwestionowana.

No ale cóż się dziwić - współczesny mężczyzna wklepuje, złuszcza, depiluje, ściera i reguluje biegając do salonów kosmetycznych, choć - jak podkreślała Pani Sylwia Stańczak-Kontorska - kosmetolog, ten trend w naszym mieście nie jest jeszcze aż tak powszechny. Smukła sylwetka, dobra kondycja fizyczna i zadbana cera - oto atuty współczesnego mężczyzny. Potwierdziła je Pani Anna Nowak, dietetyczka, właścicielka Siłowni OLIMPIA. Mężczyźni dbają o kondycję oraz regularnie korzystają z urządzeń siłowych rzeźbiących ich sylwetkę. Panie zgodziły się co do tego, że Panowie w wielu dziedzinach przodują: są lepszymi krawcami, projektantami, kucharzami...co nam kobietom bardzo imponuje. Co by nie mówić, dzisiejszy facet jest pełen zalet ale... i wad. Emancypacja kobiet i feminizacja współczesnej kultury przyniosła poważny kryzys męskości. Jakby na to nie spojrzeć, pierwotne instynkty mężczyzn, zostały rozmiękczone przez cywilizację. Co ciekawe, większość Pań cieszy fakt, że Panowie garną się do współuczestnictwa w pracach domowych, podziału obowiązków.. etc. Jednak drogie Panie, myśląc: "prawdziwy mężczyzna" - kogo widzicie...? :)

Spotkanie odbyło się w ramach Wieczoru na Parkowej.

Zdjęcia z wieczoru na naszym Facebook`u

Zapraszamy również do obejrzenia materiału TV Krośnieńskich Wydarzenia, która gościła na naszym spotkaniu z kamerą TUTAJ

I.J