Odjazdowy Bibliotekarz 2014 - relacja

Pogoda wytrzymała !

Choć prognozy były nieciekawe, to widać naszym rowerzystom  matka natura sprzyjała !  Zapowiadał się zimny i deszczowy dzień, w którym miał odbyć się nasz rowerowy rajd – Odjazdowy Bibliotekarz. Tym czasem (co udowodnimy na zdjęciach) zrobiło się słonecznie - acz zefirkowo, kiedy grupa zakręconych bibliotekarzy wraz z członkami PTTK i czytelnikami naszej placówki wyruszyła w trasę. Co prawda w obawie przed zmianą pogody, pojechaliśmy odwrotnie niż zaplanowaliśmy, czyli Krosno Odrz. – Wężyska – Połecko – Maszewo – Krosno Odrz. , jednak nie uszczupliło to żadnej z zapowiadanych atrakcji.

W Wężyskach zwiedziliśmy Zespół Szkół oraz naszą Filię Biblioteczną, a Pan Kazimierz Kasowski - Sołtys wsi wraz z jedną z naszych koleżanek  Izą Dunajską wypełnili nasze żołądki obfitym poczęstunkiem w postaci kiełbasek z ogniska i ciasta domowej roboty. Objedzeni na maksa wyruszyliśmy w drogę powrotną, przez którą przebiegał prom w Połęcku – cóż to była za atrakcja ! – gdzie czekała nas przeprawa na drugą stronę niczym prawdziwym Polferriesem na morzu ! ;)

Zmęczeni ale zadowoleni, o godz. 16:15 dotarliśmy do METY w Krośnie Odrzańskim, gdzie uczestnicy rozjechali się do domów.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób i instytucji, które wsparły organizację naszej imprezy. Dziękujemy Firmie Horex, SEBA, Piekarni w Wężyskach, LGD „Zielone Światło”, Dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrz. oraz Tomaszowi  Rafałowi  Rogowskiemu -  Radnemu Rady Miejskiej a także Oddziałowi PTTK w Krośnie Odrz. Bez  Waszej pomocy, nasza impreza nie mogłaby się odbyć !

W rajdzie udział wzięło 39 osób.

/zdjęcia zbiory własne Biblioteki/