Europejskie Dni Dziedzictwa w Osiecznicy - relacja

Odbywające się co roku we wrześniu Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny, którego celem jest promocja unikatowych zabytków, kształtowanie postaw otwartości na kulturową różnorodność i rozbudzanie zainteresowania historią własnego regionu.

Tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa odbywały się pod hasłem Dziedzictwo – źródło tożsamości. Tak uniwersalny temat, szeroko interpretowany i powiązany z wieloma aspektami, które czerpią z naszej wspólnej przeszłości – jak poczucie przynależności do własnej społeczności, więź z historią, tradycją i rodziną – jest niezwykle ciekawy i inspirujący. Dała temu wyraz licznie zgromadzona publiczność (70 osób), która z zainteresowaniem przysłuchiwała się opowieściom o tradycji rybołówstwa śródlądowego naszego regionu oraz historii Gospodarstwa Rybackiego "Karp", na spotkaniu zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Krosno Odrzańskie, 24 września 2014 r. w świetlicy wiejskiej w Osiecznicy.

O dziedzictwie związanym z wodą - w naszym regionie i samej Osiecznicy - opowiadali zaproszeni goście: Tomasz Struk-regionalista i historyk, Andrzej Chinalski-Prezes Krośnieńsko - Gubińskiej Grupy Rybackiej oraz Zdzisław Banaszak-współwłaściciel Gospodarstwa Rybackiego "Karp".
W czasie spotkania można było oglądać prace dzieci ze Szkoły Podstawowej w Osiecznicy oraz stare zdjęcia, które udostępnili Państwo Chinalscy i Pan Zdzisław Banaszak.
Miłą niespodzianką była ufundowana przez Gospodarstwo Rybackie przepyszna zupa rybna ! Za przyjęcie zaproszenia serdecznie wszystkim Państwu DZIĘKUJEMY ! Współorganizatorem wydarzenia był Zespół Edukacyjny z Osiecznicy.IJ.

zdjęcia zbiory własne Biblioteki