Imprezy dla Dorosłych
Filmowy Wieczór na Parkowej

Odpowiadając na Państwa prośby o więcej wieczorów filmowych, już w najbliższą środę 15 października 2014, zapraszamy zatem na kolejny, na którym pokażemy Państwu film w reżyserii Steve McQueena – reżysera, który zasłynął takimi obrazami, jak „Głód” (2008), czy „Wstyd” (2011). Film powstał na podstawie wstrząsających wspomnień Solomona Northupa (w tej roli Chiwetel Ejiofor), wolnego, wykształconego czarnego człowieka z północy stanu Nowy Jork, który podstępem został porwany i sprzedany handlarzom niewolników.

Więcej…
 
Spotkania z pasjami - Anna Musiałówna

Zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie z cyklu"Spotkania z pasjami". Tym razem gościmy Annę Musiałównę, która przedstawi się Państwu sama: (ur. 1948 r.) W 1967 r. ukończyłam Szkołę Baletową w Warszawie. W wyniku wypadku w 1971 r. przerwałam karierę baletową koncentrując się na fotografii. Rozpoczęłam współpracę z miesięcznikiem "itd.", w którym publikowałam licznie nagradzane reportaże. W latach 70tych uczestniczyłam w Konkursach Fotografii Prasowej, otrzymując wiele nagród i wyróżnień. Od 1996 r. stale publikuje na łamach "Polityki" reportaże i projekty dokumentalne, Byłam jurorem wielu konkursów fotograficznych. Jestem członkiem ZPAF, ZAiKS, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, współzałożycielem i prezesem Stowarzyszenia Dokumentalistów "Droga". W 2008 byłam kuratorem dużej wystawy fotograficznej "Polska lat 70".

 18 września 2014 r. - Czytelnia dla Dorosłych - godz. 11:00

Czekamy na Was ! :)

Więcej…
 
Spotkania z pasjami - gość Emilian Kamiński

WYJDŹ Z DOMU NA WIOSNĘ - BY SPOTKAĆ EMILIANA KAMIŃSKIEGO ! - rusza kolejny cykl "Spotkań z pasjami".

Kochani Seniorzy, z myślą o Was rusza kolejna edycja projektu "Spotkania z pasjami". Przypominamy, że polega on na spotkaniach - wideokonferencji (poprzez streaming online) z ciekawymi, pełnymi pasji ludźmi. Gościem pierwszego spotkania będzie sam EMILIAN KAMIŃSKI.
10. kwietnia - godz. 11:00 - Czytelni dla Dorosłych. ZAPRASZAMY !

Więcej…
 
BEZPŁATNE ZAJĘCIA KOMPUTEROWE

21 marca 2014 r o godz. 16.30 odbyło się spotkanie organizacyjne dla osób 50+ zainteresowanych podniesieniem swoich umiejętności w obsłudze komputera i Internetu. Nasz Latarnik - Pani Alicja Sztandera, która będzie prowadziła zajęcia, przedstawiła zebranym tematy, którymi zajmować się będą słuchacze w trakcie całego kursu:
- podstawy obsługi komputera,
- Internet - wyszukiwanie informacji
- portale społecznościowe,
- e-zakupy (zakupy przez Internet),
- e-oszczędności (jak oszczędzać przez Internet).
Spotkania odbywać się będą w każdy piątek, o godz. 17:00. Kolejne już 11 kwietnia 2014 r. ZAPRASZAMY !

Więcej…
 
INTEGRACJA w BIBLIOTECE
650 LAT W SŁUŻBIE KSIĄŻKI - SPOTKANIE Z PODOPIECZNYMI Powiatowego Ośrodka Wsparcia "INTEGRACJA"

Jubileuszowy Rok 2014 został ogłoszony czasem wzmożonych i zintegrowanych działań na rzecz wzrostu czytelnictwa oraz poszerzania wiedzy społecznej o książce pod hasłem: 650 LAT W SŁUŻBIE KSIĄŻKI.

Nasza Biblioteka propagowanie informacji i wiedzy na temat historii książki, rozpoczęła organizując spotkanie z podopiecznymi Powiatowego Ośrodka Wsparcia "INTEGRACJA". 19 marca 2014 r., w Czytelni dla Dorosłych, nasza koleżanka Katarzyna Adamkiewicz, przygotowała prezentację, w której przedstawiła jak przez lata kształtowało się pismo oraz na jakich materiałach było tworzone. Chętni - przy pomocy takich atrybutów jak żelazko i ściereczki - mogli odczytywać tzw. niewidzialne pismo.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 7