Relacje z imprez
Europejskie Dni Dziedzictwa w Osiecznicy - relacja

Odbywające się co roku we wrześniu Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny, którego celem jest promocja unikatowych zabytków, kształtowanie postaw otwartości na kulturową różnorodność i rozbudzanie zainteresowania historią własnego regionu.

Więcej…
 
Narodowe Czytanie Sienkiewicza - relacja

BYŁO SMACZNIE, ZABAWNIE ALE I WZRUSZAJĄCO !

"- Panie pułkowniku Wołodyjowski ! — Dla Boga, panie Wołodyjowski! Larum grają! wojna! Nieprzyjaciel w granicach! a ty się nie zrywasz! szabli nie chwytasz? na koń nie siadasz? Co się stało z tobą, żołnierzu?! zaliś swej dawnej przepomniał cnoty, że nas samych w żalu jeno i trwodze zostawiasz?"
Kiedy Radny Rady Miejskiej, Tomasz Rafał Rogowski, niczym ksiądz Kamiński - (literacka postać z "Pana Wołodyjowskiego"), podniósł głos, czytając ostatnią scenę z III części Trylogii, na sali polały się niekłamane łzy wzruszenia.

Więcej…
 
Odjazdowy Bibliotekarz 2014 - relacja

Pogoda wytrzymała !

Choć prognozy były nieciekawe, to widać naszym rowerzystom  matka natura sprzyjała !  Zapowiadał się zimny i deszczowy dzień, w którym miał odbyć się nasz rowerowy rajd – Odjazdowy Bibliotekarz. Tym czasem (co udowodnimy na zdjęciach) zrobiło się słonecznie - acz zefirkowo, kiedy grupa zakręconych bibliotekarzy wraz z członkami PTTK i czytelnikami naszej placówki wyruszyła w trasę. Co prawda w obawie przed zmianą pogody, pojechaliśmy odwrotnie niż zaplanowaliśmy, czyli Krosno Odrz. – Wężyska – Połecko – Maszewo – Krosno Odrz. , jednak nie uszczupliło to żadnej z zapowiadanych atrakcji.

Więcej…
 
Spotkania z pasjami - gość Emilian Kamiński - relacja

Ruszył drugi cykl „Spotkań z pasjami”. Pierwszym gościem zaproszonym na wideokonferencję z seniorami, którzy zgromadzili się w naszej Bibliotece, był Emilian Kamiński aktor, reżyser, założyciel Fundacji Atut, Teatru Kamienica... i człowiek wielu pasji!, który ma w swoim dorobku ponad setkę ról teatralnych, filmowych i musicalowych.

Więcej…
 
ŻYCIE Z PASJĄ - wspomnienia o Tadeuszu Słomińskim - relacja

"Tak niedawno żeśmy się spotkali
a już pożegnania nadszedł czas.
Tyleśmy ze sobą przeżywali
a dziś już wspomnienia łącza nas(...)"

Autor zacytowanego tekstu piosenki ("Tango pożegnalne"), tak celnie ujmuje czas, który mamy tu na Ziemi. Niepostrzeżenie mijają lata i okazuje się...że to już....już minęło nasze życie. Jednak czy całkiem przemijamy..?

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 10