Relacje z imprez
Dziewczyna z szafy - zakończyła projekt KINO za regałem

13 grudnia, w 32. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, zorganizowaliśmy seans filmowy, na który zaprosiliśmy mieszkańców Krosna Odrzańskiego i okolic, aby wspólnie z uczestnikami projektu "KINO za regałem", uroczyście podsumować projekt, na który Biblioteka otrzymała dofinansowanie Fundacji Bank Zachodni WBK. Przed jego rozpoczęciem głos zabrała Pani dyrektor Danuta Gzik, która witając wszystkich podziękowała za udział w projekcie młodzieży oraz wszystkim mieszkańcom, którzy uczestniczyli w seansach i spotkaniach wielopokoleniowych organizowanych w naszej Bibliotece w ramach tegoż projektu.

Film zaprezentowany na dużej sali kinowej Klubu Wojskowego, do lekkich nie należał. Jednak mimo, że to okres przedświąteczny, a może właśnie dlatego - należało sięgnąć po głębsze emocje. Nasze życie codzienne, jego powtarzalność, przewidywalność - powodują, że często niezauważalnie przelatuje nam przez palce. Dlatego czasem należy się zatrzymać, aby dostrzec to co być może dla wielu jest niezauważalne.

Na ekranie widz zobaczył chorobę – chorobę ciała, chorobę umysłu, chorobę otoczenia… społeczeństwa – po drugiej stronie barykady jest jednak piękno i geniusz, a nawet porozumienie dusz. Film znakomicie balansuje pomiędzy melodramatyzmem i ironią, między wzruszeniem a dowcipem, zmuszając widza do refleksji.

Więcej…
 
Spotkania z pasjami - podsumowanie
Oj działo się, działo na ostatnim spotkaniu z cyklu "Spotkania z pasjami". Tym razem o swoich pasjach rozmawiali sami uczestnicy, którzy od początku brali udział w całym cyklu.
Dodatkowym zadaniem, które przygotowała dla seniorów koleżanka Katarzyna Adamkiewicz - organizatorka i prowadząca "Spotkania z pasjami", było zdiagnozowanie seniorów pod kątem: kim jest współczesny senior i jaka jest jego rola i miejsce w społeczeństwie.
Zmagając się z tym badaniem, uczestnicy (ponieważ był jeden rodzynek) musieli zweryfikować swoje odczucia w trzech obszarach: co inni mówią o mnie? kim jestem ? co mogę oferować innym?.
Więcej…
 
Wieczór na Parkowej - debata międzypokoleniowa - relacja

„Rola tradycji w kształtowaniu poczucia przynależności regionalnej”, to temat debaty międzypokoleniowej, która odbyła się w sali tysiąclecia 25 września 2013 roku, w ramach pierwszego po wakacjach Wieczoru na Parkowej. W debacie udział wzięli: władze miasta, burmistrz Marek Cebula, z-ca burmistrza Grzegorz Garczyński, przewodniczący Rady Miasta Tomasz Miechowicz, radni Radosław Sujak oraz Kazimiera Potocka, historycy - Jerzy Szymczak i Tomasz Struk.

Więcej…
 

Pierwsze „Spotkanie z pasjami” za nami.

 

Nasza biblioteka włączyła się do projektu Fundacji Orange pn.: „Spotkania z pasjami”, realizowanego w ramach grantu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, którego celem jest aktywizacja społeczna seniorów.

12 września o godz. 11:00 w naszej Czytelni odbyło się pierwsze spotkanie pod hasłem „Jedzenie łączy, czyli jak szybko i niedrogo zorganizować poczęstunek”, a jego bohaterami byli Agnieszka i Marcin Kręgliccy - rodzeństwo kucharzy i restauratorów.  Zaproszeni goście – pasjonaci, w pierwszej części spotkania pokazali nam, że  jedzenie może być zmysłową przyjemnością, możliwością odkrywania nowych smaków. Zwracali również uwagę na to, że ważny jest nastrój miejsca, w którym jadamy, przyjazne otoczenie i miła atmosfera. Najlepiej, kiedy wokół nas są ludzie, którzy również znajdują w jedzeniu przyjemność. Przybliżyli nam także temat slow food.  

Druga część spotkania poświęcona była refleksjom uczestników na temat roli posiłków w życiu człowieka, przyjęć rodzinnych i towarzyskich.

Więcej…
 

CAŁA POLSKA CZYTAŁA FREDRĘ - relacja

 

7 września 2013 r., w piękny sobotni poranek wielopokoleniowa publiczność Krosna Odrzańskiego, razem z władzami miasta brała udział w ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie Aleksandra Fredry". W towarzystwie krokodyla, osiołka i innych zwierzaków - postaci z utworów Fredry - rozpoczęliśmy wspólnym czytaniem "Pawła i Gawła". Młode pokolenie przypomniało nam bajki hrabiego, a starsi największe komedie: "Zemstę" i "Śluby panieńskie" oraz trochę zapomnianą "Ciotunię".

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 10