Relacje z imprez

WARSZTATY KOMIKSU - RELACJA

 

W poniedziałek, 22 lipca 2013 r. dzieci i młodzież uczestniczyły w zorganizowanych w ramach projektu "KINO za regałem" warsztatach komiksu, które poprowadził Szymon Teluk - absolwent malarstwa na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego, malarz, rysownik, ilustrator, karykaturzysta, wykładowca-instruktor Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu.

Więcej…
 

 POZNAJ SWOJEGO BIBLIOTEKARZA - relacja

 

„Kto czyta książki, żyje podwójnie” U. Eco

W roku jubileuszowym, po poważnych uroczystościach zostawiliśmy sobie małą furtkę na dużą dawkę humoru i ostatni przed wakacjami „Wieczór na Parkowej” w dniu 12.06.2013 r. spędziliśmy na wesoło. „Poznaj swojego bibliotekarza” – to hasło wieczoru, w którym bibliotekarzy i biblioteki ukazano w krzywym zwierciadle. Satyryczne, prześmiewcze scenki w wykonaniu uczniów krośnieńskiego gimnazjum – kl. III g, I e, I b pod kierunkiem polonistki Pani Marzeny Sójki rozbawiły zgromadzoną publiczność. Jednak przygotowana przez uczniów scenografia była jak najbardziej poważna, bo bibliotekarze uznani zostali jako oczytani, elokwentni i inteligentni ludzie. Dziękując za udany wieczór życzymy uczniom i nauczycielom wspaniałych wakacji.

 

 

 
Spotkanie z Tomaszem Raczkiem - relacja

6 czerwca 2013 roku, na nasze zaproszenie, Krosno Odrzańskie odwiedził znany z ciętego języka Tomasz Raczek – największy polski autorytet w świecie krytyki filmowej. O to spotkanie zabiegaliśmy w związku z projektem realizowanym przez Bibliotekę p.n.: „KINO za regałem”, na który dofinansowanie otrzymaliśmy od Fundacji Bank Zachodni WBK.

Więcej…
 

Odjazdowy Bibliotekarz 2013 - relacja

 

               W tym roku po raz trzeci Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy zorganizowała rajd rowerowy pod hasłem: „Odjazdowy Bibliotekarz”. To kampania ogólnopolska, w ramach której organizowane są przejazdy rowerowe: bibliotekarzy, czytelników  oraz ogółu miłośników słowa pisanego, bibliotek i rowerów, połączona z animacją czytelnictwa i promocją aktywnego modelu życia.

Więcej…
 
Wieczór na Parkowej: seans filmowy w Kinie za regałem - relacja

Korzystając z licencji na wyświetlanie filmów, którą zakupiliśmy dzięki projektowi KINO za regałem, dofinansowanemu przez Fundację Banku Zachodniego WBK, 24 kwietnia  goście kolejnego „Wieczoru na Parkowej” mieli możliwość w kameralnych warunkach zapoznania się z filmem wpisującym się doskonale  w kolejną rocznicę wybuchu powstania w getcie żydowskim. Kontrowersyjny film polskiego reżysera poruszył wszystkich widzów, jednakże przyjęty został ze zrozumieniem. Nikt nie wołał o pomstę do nieba, ale tematyka filmu wszystkim głęboko zapadła w pamięć a tym samym oddaliśmy hołd tym wszystkim, którzy zginęli w czasie wojny.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 10