Relacje z imprez

Wieczór na Parkowej: Dwugłos damsko-męski - relacja

 

„Dwugłos damsko –męski” to gwóźdź marcowego „Wieczoru na Parkowej” poświęconego roli teatru w życiu człowieka , który odbył się 27 marca br. Zaproszeni goście mieli możliwość podziwiania umiejętności aktorskich Beaty Ciechanowicz i Tomasza Miechowicza, którzy zabawiali gości  słowem i muzyką. Wspomnienia małżeńskie i te przed…, rady dla córki- mężczyzna nie musi być młody, mężczyźnie nie trzeba urody, mężczyzna się nie ma podobać nikomu, mężczyzna potrzebny jest w domu. Te i inne dowcipy, że faceci potrzebują grup wsparcia ( często w gronie sobie podobnych, posiłkujących  się piwem ) tym bardziej im większy mają  staż małżeński, rozbawiły skutecznie gości naszego wieczoru. Na zakończenie zwyciężczyni małego quizu wielkanocnego Pani Danusia Cierpisz otrzymała babeczkę upieczoną własnoręcznie przez prowadzącą spotkanie Iwonę Jaworską.

 

 

 

Dookoła Tuwima - za nami

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krośnie Odrzańskim zorganizowała dwudniową imprezę plenerową, na którą otrzymała, jako jedyna  w naszym województwie, dofinansowanie z Instytutu Książki, z programu „Teraz MY – DKK dla dzieci  i młodzieży” na zadanie „Dookoła Tuwima’. Tradycyjnie dzień  ten obchodzony jest 2 kwietnia na cześć urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena. Zwyczajem tego święta jest wspólne czytanie.  W piątek 12 kwietnia, miasto opanowała młodzież krośnieńskiego gimnazjum wraz z Panią Dyrektor Wiesławą Kołarzyk, wychowawcami i bibliotekarzami oraz grupą dzieci z DKK pod przewodnictwem bibliotekarki z Osiecznicy Barbary Przeździęk. „ Nie bądź łoś – czytaj coś ‘ i „Elita czyta”, to hasła skandowane najczęściej i najgłośniej przez około 150 osobową grupę. Pokojowa pikieta uzbrojona w megafony i  transparenty przeszła z przed Gimnazjum, ulicą Pułaskiego i Poznańską do Parkowej głosząc hasła- „Do biblioteki przyjdź – z książką wyjdź”.

Więcej…
 
65 lat BPMiG

 

 

 

Jubileusz mamy już za sobą,  27.02.2013 roku minęło dokładnie 65 lat od momentu rejestracji naszej placówki i w tym samym dniu razem z władzami miasta, na czele z burmistrzem Markiem Cebulą, zastępcą burmistrza Grzegorzem Garczyńskim i przewodniczącym Rady Miasta Tomaszem Miechowiczem  świętowaliśmy jubileusz w pięknej Sali Tysiąclecia Urzędu Miasta. Dopisali nasi przyjaciele: bibliotekarze, dyrektorzy bibliotek, szkół i przedszkoli, przedstawiciele Ośrodka „Integracja”,  krośnieńskiego  koła PTTK, Straży  Miejskiej,  wojska oraz rzesza wiernych czytelników. W licznym  gronie, około dziewięćdziesięciu osób podczas prezentacji historii i osiągnięć biblioteki był też czas na wspomnienia dyrektorek: poprzedniej Pani Alicji Nawojskiej i obecnej Danuty Gzik.  Jak bardzo zmieniła się placówka od 1953 roku, bo z tych lat zachowały się jeszcze dokumenty,  świadczy statystyka: niewielka ilość czytelników i księgozbioru oraz jego struktura.  Pokaźną liczbę stanowiły książki polityczne, z czasopism polskich dostępna była Gazeta Zielonogórska  a z rosyjskich: Mirziłka,  Ogoniok,  Wokrug  Swieta i Mołodoj Bolszewik. Największym powodzeniem cieszyły się wszelkiego rodzaju odczyty a wśród konkursów Lenin i radziecka tematyka. W zaleceniach do szkoleń podkreślano propagowanie literatury społecznie zaangażowanej, odzwierciedlającej istotę

Więcej…
 
Wieczórna Parkowej: Jasełka - relacja

Ostatni w tym roku „Wieczór na Parkowej” zorganizowaliśmy 12. 12. 2012 roku w Sali Tysiąclecia. W tematykę  przedświąteczną pięknie wpisała się grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Radnicy. Panie: Małgorzata Głębowska, Ewa Tomkiewicz i Anna Senk opracowując scenariusz, scenografię i kostiumy do przedstawianych jasełek, odeszły dalece od stereotypów. Nowe spojrzenie na tematykę jasełek w wykonaniu dzieci, dało nam, dorosłym dużo do myślenia i bardzo podobało się 50-cio osobowej widowni.

Więcej…
 
Wieczór na Parkowej - relacja

Kolejny „Wieczór na Parkowej” w dniu 14. 11. br.  pod hasłem „Śpiewnik każdego Polaka – pieśni patriotyczne”   zaszczyciło swą obecnością ponad pięćdziesięciu gości na czele z burmistrzem Markiem Cebulą, Panią Naczelnik Wydziału Oświaty – Barbarą Groncik i zawsze obecną radną - Panią Kazimierą Potocką.   Pod artystycznym okiem Państwa Domańskich, zespół Nadodrze wykonał dawne patriotyczne , często zapomniane już pieśni śpiewane przez obrońców naszej ojczyzny. Część  z nich zaśpiewana została wspólnie z zaproszonymi gośćmi. Niespodzianką było  spontaniczne wykonanie pięknego patriotycznego utworu przez Panią Zofię  Kaczmarek. Tak więc z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że obchody Święta Niepodległości w Krośnie Odrzańskim zakończyły się śpiewająco.    

I.J

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 10