Relacje z imprez
Wieczór na Parkowej - relacja

Literacka uczta w Soplicowie

24 października br na kolejnym „Wieczorze na Parkowej” nasi stali goście mieli możliwość uczestniczyć w „Literackiej uczcie w Soplicowie”. Wybrane fragmenty historii szlacheckiej z  uwzględnieniem miłosnych perypetii bohatera poematu Tadeusza Soplicy czytali: Przewodniczący Rady Gminy - Pan Tomasz Miechowicz,  Sekretarz Gminy – Pani Agnieszka Czarnolewska, Radna  - Pani Kazimiera Potocka, pomysłodawczyni  tematyki wieczoru, Społeczny  Opiekun Zabytków  i Przewodnik po Zamku - Pan Jerzy Szymczak, Kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji – Pan Tomasz  Struk, Prezes Zarządu Oddziału Wojskowego PTTK w Krośnie Odrzańskim – Pani Danuta Cierpisz, Instruktor Centrum Artystyczno – Kulturalnego Zamek – Pani Paulina Downar oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Danuta Gzik.  

W pięknej,  jesiennej scenerii połączonej z elementami dawnego wyposażenia dworków szlacheckich, powróciliśmy do najciekawszych i zabawnych scen z „Pana Tadeusza”. Było: zauroczenie Tadeusza Zosią, szpiegowanie urody Telimeny i  zdumione Tadeusza: „dalibóg – naróżowiona”, Świątynia Dumania z mrówkami, „polowanie” Telimeny na kandydata do zamęścia i wprowadzanie do towarzystwa Zosi. Uczta duchowa połączona została z poczęstunkiem  swojskich wyrobów. Był  domowy chleb ze smalcem a do kawy pyszne drożdżowe ciasto. Poczęstunek  przygotowały: Iwona Jaworska i Danuta Gzik.

I.J

Więcej…
 
Tydzień Zrównoważonego Transportu - relacja

W ramach obchodów Tygodnia Zrównoważonego Transportu, Biblioteka nasza włączyła się w  zorganizowaną z tego tytułu akcję, uczestnicząc w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, jako rodzina bibliotekarzy w pomarańczowych kamizelkach z napisem "Odjazdowy Bibliotekarz".
Natomiast w środę 19. 09 br. przygotowaliśmy grupie starszaków z Przedszkola nr 1 zajęciach w Oddziale dla Dzieci, gdzie dzieci zapoznały się z korzyściami  płynącymi  z jazdy na rowerze dla człowieka i środowiska. Następnie wysłuchały bajki o rowerze: " Tygrysek, który musi mieć rower" i o prawidłowym poruszaniu się nim po drogach. Ponadto miały możliwość zapoznania się z różnymi, często dziwacznymi i śmiesznymi  pojazdami rowerowymi na przygotowanej wcześniej prezentacji multimedialnej.

Więcej…
 
Wieczór na Parkowej:20 Lat Krośnieńskich Wydarzeń - relacja

 

Jubileusz to piękna uroczystość, nie tylko dla jubilatów, ale i zaproszonych gości. 5 września 2012 roku , świętowaliśmy 20 – lecie krośnieńskiej Telewizji Kablowej, która rozpoczęła swoją działalność jeszcze przed koncesją. W związku z tym, że jej początki  wiążą się z naszą biblioteką, postanowiliśmy zorganizować  obchody tego jubileuszu  i  wspólnie z Burmistrzem Krosna  Odrzańskiego Panem Markiem Cebulą, przygotowaliśmy uroczysty wieczór.    

Więcej…
 
Piknik z Książką - relacja

Dnia 10 czerwca 2012 roku odbył się Piknik z Książką ,,Bezpieczne wakacje” zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Krośnie Odrzańskim.
Festyn rozpoczęła pani Dyrektor Biblioteki Danuta Gzik, która miło i serdecznie powitała gości i zaprosiła do wspólnej zabawy. Następnie bibliotekarka pani Iwona Jaworska zapoznała wszystkich z programem i poprowadziła spotkanie.

Więcej…
 
Dni Krosna - relacja
Skrupulatne przygotowania pracowników Biblioteki  do Festiwalu Kros.Kultura przyniosły zauważalny efekt ! Byliśmy najbardziej „hałaśliwym” i kolorowym stoiskiem na Dniach Krosna Odrzańskiego 2012, przez co nie sposób było nas nie zauważyć.  Do współpracy zaprosiliśmy gimnazjalistów, którzy pod przykrywką pikiety promowali organizowane przez nas imprezy.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 10