Relacje z imprez
Wieczór na Parkowej - seans filmowy- relacja

Grudniowy „Wieczór na Parkowej” miał nietypową oprawę. Tym razem 14. grudnia 2011 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy wraz z Centrum Kulturalno-Artystycznym „Zamek”,  zaprosiły mieszkańców Krosna Odrzańskiego na projekcję filmu „Czarny czwartek, Janek Wiśniewski padł”. Seans upamiętnił 30 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Więcej…
 
Wieczór na Parkowej - Promocja książki dr Andrzeja Toczewskiego " Bitwa o Odrę 1945" - relacja

Dnia 16 XI o godz. 18.00 w Sali Tysiąclecia UM, odbył się kolejny Wieczór na Parkowej, który poświęcony był promocji książki dr Andrzeja Toczewskiego "Bitwa o Odrę w 1945 roku".
Bitwa o Odrę stanowiła jeden z najważniejszych epizodów walk końcowych II wojny światowej. Odra była linią, do której Hitler dopuszczał możliwość dotarcia wojsk radzieckich, linia ta nazywana była linią Nibelungów.

Więcej…
 
Wieczór na Parkowej "Spotkanie z poezją." - relacja

W kameralnym wnętrzu Sali Tysiąclecia Urzędu Miasta, przed licznie przybyłą publicznością, odbył się 19 października 2011 r. o godz. 18:00 kolejny Wieczór na Parkowej, pod hasłem: „Spotkanie z poezją. Życie i twórczość Marka Grechuty, Czesława Niemena i Agnieszki Osieckiej”.

W jesiennej scenerii, przy blasku świec, między zgromadzonymi unosiły się duchy poetów. Kiedy z głośników – co jakiś czas - dźwięczały piosenki z tamtych lat wzbudzające wielkie wzruszenie wśród przybyłych, na ekranie przewijały się zdjęcia nieżyjących już artystów. Prezentacja przeplatała się z czytanymi przez uczennice  LO i Gimnazjum Krosna Odrzańskiego wierszami i występami artystycznymi uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia również z Krosna Odrzańskiego.

Więcej…
 
"Z książką na walizkach" - relacja

Dużą plenerową imprezę „Z książką na walizkach" mamy już za sobą. W niedzielę, 25 września pod patronatem pięknej pogody, w bajkowej  scenerii  korowodu wyruszyliśmy  spod biblioteki na plac przed Gimnazjum. Dzięki długoletniej współpracy naszej biblioteki z placówkami oświatowymi i innymi organizacjami   w  powiecie  oraz grupie wolontariuszy z naszego Gimnazjum możliwe stało się przygotowanie rodzinnego pikniku, w jaki przerodziła się nasza plenerowa Impreza. W korowodzie prowadzonym przez grupę zaprzyjaźnionych rowerzystów z koła  PTTK  wraz z orkiestrą strażacką maszerowały  w dużej grupie mamy z najmłodszymi czytelnikami w wózkach.

Więcej…
 
Wieczór na Parkowej "Czy Wy wiecie, czy nie wiecie biblioteki są na świecie " - relacja

Majowy „Wieczór na Parkowej” zdominowała tematyka bibliotekarstwa. Maj to święto bibliotekarzy i święto bibliotek w tym roku obchodzone pod hasłem „Bibliotekę mam po drodze nie mijam – wchodzę” . Z tej okazji, na wstępie wręczona została przyznana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego Odznaka Honorowa „Zasłużony  Dla Kultury Polskiej”.  Nasza długoletnia koleżanka,  bibliotekarka Pani Brygida Szumlicka odebrała wyróżnienie  z rąk dyr. Marii Wasik i burmistrza Marka Cebuli.  
W dalszej części wieczoru uczestnicy wysłuchali wykładu  eksperta od bibliotekarstwa Pani dyr. Marii Wasik.  Tematem  przewodnim były biblioteki  w Finlandii, ilustrowane  zdjęciami. 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 10