Relacje z imprez
Wieczór na Parkowej „ Zanim zobaczysz aktora na scenie" - relacja

Teatr zrodzony w starożytności z magicznych obrzędów ku czci boga Dionizosa  stał się tematem przewodnim  wieczoru 13.04.2011 „ Zanim zobaczysz aktora na scenie”. W roli głównej wystąpiła krośnianka, aktorka Lubuskiego Teatru – Hanna Klepacka. Uczestnicy spotkania, przy kawiarnianych stolikach i kawie mieli możliwość podziwiać żywiołowość aktorki.

Więcej…
 
Wieczór na Parkowej - „Jak hartowała się stal, czyli krośnieńska opowieść lat 1945 – 1946” - relacja

Kiedy tak naprawdę powinniśmy obchodzić rocznicę powrotu naszego miasta do Macierzy? Tegoroczną rocznicę wyzwolenia/ zdobycia Krosna Odrzańskiego zaakcentowaliśmy „Wieczorem na Parkowej” w dniu 16.02.2011 r. W Sali 1000–lecia. Zaproszeni goście mieli możliwość prześledzenia historii miasta w oparciu o prezentację multimedialną, zatytułowaną „Jak hartowała się stal, czyli krośnieńska opowieść lat 1945 – 1946”. Prezentację opracował i na bieżąco komentował Pan Tomasz Struk, który ukazał nam powojenne losy miasta i tworzenie się administracji, posiłkując się zdjęciami, ówczesnymi plakatami propagandowymi i muzyką tego okresu. Oglądaliśmy zdjęcia zniszczonego prawie całkowicie, pięknego, dolnego miasta. Do lat 50-tych trwało jego odgruzowywanie i przy okazji rozbieranie uszkodzonych budynków nadających się jeszcze do remontu.

Więcej…
 
Wieczór na Parkowej "Co nam zostało z tych lat" - relacja

Wrzesień przyniósł w tym roku dwie okrągłe rocznice śmierci wybitnych polskich pieśniarzy: 3. 09. minęła 20 –ta rocznicę śmierci Mieczysława Fogga a 8.09. 2010 r. obchodziliśmy 60- tą rocznicę odejścia Hanki Ordonówny. Obydwoje śpiewali w okresie międzywojennym, a Mieczysław Fogg także w kilku dziesięcioleciach po zakończeniu II wojny światowej. Czym zasłużyli sobie na pamięć, opowiedzieliśmy słowem i nutą 22. 09. 2010 roku w Sali Tysiąclecia Urzędu Miasta na kolejnym „Wieczorze na Parkowej”.

Więcej…
 
"Ktoś pana uwielbia...panie Chopin" - relacja
W dniu 10.03.2010. w Klubie Garnizonowym odbył się nietypowy "Wieczór na Parkowej" poświęcony rocznicy urodzin naszego wielkiego kompozytora F. Chopina. "Ktoś pana uwielbia...panie Chopin" jest spektaklem o dużej ilości wykonywanej muzyki na żywo, pochodzącej z różnych okresów życia mistrza. Muzyka stanowi nie tylko tło dla gry aktorskiej, ale istotny dla niej kontrapunkt emocjonalny.W ten sposób BPMiG wpisała się w obchody rocznicowe 200 setnych urodzin F. Chopina.
 
Wieczór na Parkowej - "A CZAS… WOLNOŚĆ WYKUWAŁ" - relacja
W dniu 24.03.2010r. o godz. 18.00 w BPMiG odbył się cykliczny "Wieczór na Parkowej" poświęcony rocznicy wyzwolenia Krosna Odrzańskiego. Dość nietypową ale jakże ciekawą prelekcję oraz prezentację przedstawił Pan Tomasz Struk, opowiadał o wojskach, które od początku istnienia naszego garnizonu funkcjonowały w naszym mieście. Posłuchaliśmy także wspomnień naocznego świadka tamtych czasów Pana Tadeusza Słomińskiego a poetyckim dodatkiem była poezja recytowana przez wolontariuszy BPMiG - Malwinę  Maciąg, Alicję Wysocką oraz Mariolę Kucharską. Całość prowadził Wojciech Brodziński.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 10