Relacje z imprez
Tydzień z Internetem - za nami

 

W piątek 28.marca br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krosno Odrzańskie zorganizowała spotkanie „Zagraj w przyszłość” w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”. Jego uczestnikami byli uczniowie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej.

Młodzi ludzie podczas spotkania poznali różnego typu zawody oraz umiejętności niezbędne do ich wykonywania, nauczyli się kojarzyć swoje zasoby osobiste z konkretnymi zawodami, a także przypomnieli sobie swoje największe dotychczasowe sukcesy. Poznali także bezpłatne narzędzie „Twój potencjał” przeznaczone dla osób zastanawiających się nad wyborem ścieżki zawodowej, dostępne online w serwisie www.praca-enter.pl.

Więcej…
 
BABSKIE ROZMOWY O FACETACH - relacja

 A jednak ! - na spotkanie przyszły same panie ! - mężczyzn było tylko dwóch i to - jak się tłumaczyli - przyszli z obowiązku służbowego (Pan Jerzy -operator kamery i Pan Michał - fotograf). No cóż, trudno się dziwić - w oparach estrogenów, męski testosteron nie miał wczoraj szans ! Kobiety definiując męskość, stworzyły listę cech, która jak książka telefoniczna, zdawała się nie mieć końca. Trzeba przyznać - MĘŻCZYŹNI, łatwo nie macie - stereotypy królują !
Okazuje się, że dzisiejszy mężczyzna stoi przed niełatwym zadaniem. Męskość ocenia się w co najmniej niejasnych kryteriach, a nawet można odnieść wrażenie, że z każdą dekadą granice między płciami - o zgrozo - wydają się zacierać. Podstawowa rola mężczyzny - opiekuna i żywiciela - została zakwestionowana.

Więcej…
 
Turniej Wiedzy o Gminie Krosno Odrzańskie - relacja

Co to były za emocje ! A ile dobrego humoru ! - i wszystko to dzięki doborowemu towarzystwu które zebrało się wczoraj 19 lutego 2014 r., w sali 1000-lecia Urzędu Miasta, na kolejnym Wieczorze na Parkowej aby kibicować uczestnikom pierwszej edycji Konkursu Wiedzy o Gminie Krosno Odrzańskie.

Więcej…
 
Spotkanie autorskie z Urszulą Dudziak - relacja

Freddie Mercury śpiewał: who wants to live forever ?  who dares to love forever ? – Ona ma takie zapędy ! Radosna, pozytywnie nastawiona do życia i ludzi, z dystansem do siebie - wygląda jak nastolatka ! Jedynie słuszna recepta, która sprawdza się w jej przypadku, to poranek rozpoczynający się od słów: jest pięknie - dzisiaj będzie dobry dzień ! I choć na jego końcu okazuje się, że niekoniecznie było tak jakby sobie człowiek wymarzył, to warto go było przeżyć. Takie nastawienie sprawia, że czuje się szczęśliwa i pełna życia.

Więcej…
 
Listopadowy "Wieczór na Parkowej"

Małgorzata Opara - bohaterka listopadowego "Wieczoru na Parkowej", zgromadziła wokół siebie tłumy ! W Jej nowej książce, a właściwie albumie, zebrane zostały piękne miejsca Starego Miasta - miasta Klabunda - Krosna nad Odrą, które Pani Małgosia oddała w swoich pracach. Wieczór pełen historii, wieczór pełen wspomnień i wzruszeń, z pewnością zapadnie na długo w naszej pamięci.
Na spotkanie przyszło ponad 130 osób - dla wielu niestety zabrakło miejsc siedzących. Każdy z jego uczestników otrzymał za to na pamiątkę wydawnictwo z pięknym Krosnem oraz autograf autorki. Ogromną radość sprawiła Pani Małgorzata Opara, jednej z mieszkanek Krosna, która została obdarowana obrazem - rysunkiem w ołówku - Starego Krosna, w wyniku szczęśliwego dla niej losowania.

Za gościnę na Zamku jeszcze raz pięknie dziękujemy współorganizatorom wieczoru: CAK Zamek oraz Urzędowi Miasta, który ufundował poczęstunek.


Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 10