Imprezy dla Dzieci
Warsztaty ,,Asertywność – naucz się mówić nie” - podsumowanie
Od września do grudnia 2014  roku  Oddział dla Dzieci i filie w Osiecznicy,  Radnicy   i Wężyskach  prowadziły zajęcia   „Asertywność – naucz się mówić nie”. Odbiorcami były  dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej przy OPS w Krośnie  Odrzańskim   i dzieci  ze  szkół   podstawowych w Osiecznicy, Radnicy i Wężyskach. Środki na ich realizację Biblioteka pozyskała z Gminnego Programu Profilaktyki Przeciwalkoholowej.
Więcej…
 
Konkurs im. Witolda Ciecińskiego 2014

Towarzystwo Miłośników Ziemi Krośnieńskiej oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krosno Odrzańskie corocznie organizuje konkurs literacki im. Witolda Ciecińskiego przeznaczony dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum. W tym roku uczestnicy mieli za zadanie napisać opowiadanie na temat Moja najzabawniejsza przygoda w Krośnie Odrzańskim”.

Więcej…
 
Mistrz Pięknego Czytania 2014

W finale konkursu  Mistrz Pięknego Czytania, który odbył się 22. maja 2014 r., po przesłuchaniu 25 uczestników ze szkół podstawowych z terenu gminy Krosno Odrzańskie,

jury w składzie: 

* Barbara  Groncik - naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu

* Paulina Downar- instruktor CAK Zamek

* Kamila Kuciewicz- Mistrz Pięknego Czytania 2013

Więcej…
 
Pasowanie na Czytelnika - Filia Osiecznica

 

27 lutego 2014 r. w naszej Filii Bibliotecznej w Osiecznicy, odbyło się pasowanie na czytelnika  uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Osiecznicy.

Jedenastu pierwszoklasistów zostało pełnoprawnymi czytelnikami. Uczniowie zapoznali się z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania książek. Sprawdzana była wiedza dzieci ze znajomości bajek, jak się okazało mali czytelnicy nie mieli z tym, najmniejszych problemów. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę, że będą dbać i szanować książki oraz przestrzegać regulaminu biblioteki. Uczennice z klasy piątej z Dyskusyjnego Klubu Książki czytały dzieciom wiersze o ”Czytelniczce Kindze co zjadała wszystkie książki”, o ”Skardze książki na dzieci nie szanujące książek” oraz wiersz o” Marzeniach dzieci”.

Więcej…
 
Ferie zimowe 2014 - relacja

W dniach od 03.02.2014r. do 14.02.2014r. nasza Biblioteka zorganizowała fantastyczne ferie dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Krosno Odrzańskie. Któż z nas bowiem, nie lubił bawić się w detektywa ?! Chyba każdy. Detektywistyczny charakter ferii przyciągnął całą rzeszę dzieci, które z ochotą przychodziły na zajęcia. Ich atrakcyjny temat z dnia na dzień przybierał coraz ciekawszą formę. Rozpoczęliśmy od głośnego czytania fragmentów książki Grzegorza Kasdepke pt. ,,Detektyw Pozytywka”, po czym projektowaliśmy odznakę detektywa, śledziliśmy na półkach książki o tematyce detektywistycznej, aby wreszcie wykonać rekwizyty niezbędne w pracy detektywa oraz  portret pamięciowy - ,,poszukiwana, poszukiwany”.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 9