Spotkanie z pasjami - Katarzyna Miller
A już po świętach w czwartek 24 kwietnia,o godz. 11:00 zapraszamy na kolejne "Spotkanie z pasjami", którego gościem tym razem będzie Katarzyna Miller - psycholog, autorka książek, poetka.
 
Wieczór na Parkowej - promocja książki Józefa Ostrowskiego pt.: "Najnowsze Dzieje Miasta i Gminy Krosno Odrzańskie 1945 - 2011" - relacja

Kolejny Wieczór na Parkowej już za nami. Tym razem poświęcony był niedawno wydanej książce pt.: Najnowsze dzieje miasta i gminy Krosno Odrzańskie 1945 - 2011, autorstwa Józefa Ostrowskiego. Ta pozycja, zdecydowanie rozjaśni horyzonty wszystkim pasjonatom, uczniom i studentom zgłębiającym historię naszego regionu. Zawiera bowiem 194 biogramy osób, które poprzez działalność społeczną i zawodową włożyli ogrom pracy w budowanie i rozwój miasta i gminy Krosno Odrzańskie w okresie powojennym. Wśród nich są dyrektorzy, lekarze, nauczyciele, działacze kultury a także zwykli mieszkańcy, którzy ukochali  tą ziemię i poświęcili jej swoje życie. M.in. wspominalismy takie osoby jak: Erwin Susłowicz, Leopold Sławiński, Franciszkę Wyśmierską, Piotra Miechowicza, Witolda Ciecińskiego, Bolesława Borka oraz Zbigniewa Kulczyńskiego, który znany był wszystkim krosnianom pod pseudonimem Babcia Zbynia.

Więcej…
 
Wieczór na Prakowej - spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Gutowską-Adamczyk - relacja

Tego wieczoru zapachniało ciastem, jak na cukiernię przystało. Wszystko to za sprawą „Cukierni pod Amorem” autorstwa Małgorzaty Gutowskiej – Adamczyk, która gościła 07.09.2011 roku na kolejnym „Wieczorze na Parkowej”. Ucztą duchową była rozmowa o literaturze, książkach i autorce. Przyznać trzeba , że werwy i słów naszemu gościowi nie brakło. Jak sama autorka stwierdziła „rzeczy zrobionych nie widać”, coś w tym jest, ale nie dało się nie zauważyć, że autorka  trafia do czytelnika poprzez swoje książki i w bezpośrednim kontakcie również.

Więcej…
 
Wieczór na Parkowej - Spotkanie autorskie z Panem Krzysztofem Koziołkiem - relacja

Gościem „Wieczoru na Parkowej” 15.06.2011 roku, był autor kryminałów, Pan Krzysztof Koziołek, znany w regionie pisarz i dziennikarz. Jak sam o sobie mówi, autorem został z przypadku i sam wydaje swoje książki.  Jest budowlańcem, politologiem, dziennikarzem , zapalonym kibicem żużla i amatorem górskich wędrówek.

 

Więcej…
 
Wieczór na Parkowej - spotkanie autorskie z Panem Bernardem Nowaczykiem - relacja

Kolejny „ Wieczór na Parkowej”  który odbył się 20 października 2010 roku był wieczorem  autorskim Pana Bernarda Nowaczyka, mieszkańca Krosna Odrzańskiego od 1964 roku ,który zajął się pisaniem książek historycznych.  Goście wraz z autorem  przenieśli się w czasy  jeszcze przed naszą erą  i wysłuchali ciekawostek historycznych, związanych z bitwami tamtych lat.  Mieliśmy okazję posłuchać o losach niewolników z czasów powstania Spartakusa, zniszczonej bezpowrotnie kulturze  fenickiej i potędze  Kartaginy oraz izraelskiego miasta Masady.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 3