Marcin Pałasz w Osiecznicy !

Filia w Osiecznicy, mieszcząca się przy Szkole Podstawowej prowadzi dwa Dyskusyjne Kluby Książki. W ramach ich działalności realizuje szereg spotkań autorskich. Dziś - 19 września 2014r. odbyło się spotkanie z Marcinem Pałaszem, autorem książek dla dzieci i młodzieży.

Więcej…
 
Spotkanie z Ewą Nowak

 

 

W poniedziałek 5 listopada 2012 r. Bibliotekę Publiczną w Osiecznicy odwiedziła pani Ewa Nowak – pisarka, publicystka i pedagog-terapeuta. Autorka ok. 30 książek dla dzieci i młodzieży, a najbardziej znane to: „Wszystko tylko nie mięta”, „Bardzo biała wrona”, „Dane wrażliwe”, „Skorpion i koń Dziąsło”, „Środek kapusty”, „Pajączek  na rowerze”.

Jej twórczość podpowiada jak sobie radzić w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z przyjaciółmi i z rodzicami. Jej felietony ukazują się w czasopismach młodzieżowych.

W spotkaniu wzięły udział dzieci z klas 4-6 Szkoły Podstawowej w Osiecznicy oraz członkowie klubu DKK z klasy trzeciej. Dzieci były zachwycone spotkaniem z pisarką, dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy „o pisaniu książek” i o książkach, które ona napisała. Dzieci bardzo się cieszyły z otrzymanych autografów w książkach i pamiętnikach.

W takcie spotkania można było podziwiać prace plastyczne członków DKK wykonanych na podstawie książek Ewy Nowak „Środek kapusty” i „Pajączek na rowerze”.

 

Więcej…
 
Dyskusyjny Klub Książki
Dyskusyjne Kluby Książki powstały z inicjatywy Instytutu Książki, są adresowane do czytelników korzystających z bibliotek publicznych, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach. Klubowiczem może zostać każdy użytkownik biblioteki, niezależnie od wieku, zainteresowań, oraz tego, jak dużo i szybko czyta.
Celem programu jest wykreowanie mody na czytanie, poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury, oraz aktywnego udziału w życiu literackim, poprzez m. in. spotkania z pisarzami, innymi ciekawymi ludźmi, interesujące dyskusje.

Idea DKK polega na tym, że osoby o wspólnych zainteresowaniach mogą zapoznać się z nowymi autorami, wymienić się opiniami na temat lektury.

 

Od marca 2009 r. w Bibliotece Publicznej w Osiecznicy działa Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci a od stycznia 2010 r. Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych. Co miesiąc przy herbacie i ciasteczkach dyskutujemy o innej książce. Co roku odbywają się spotkania z autorami książek dla dzieci.

W maju 2009 r. odbyło się spotkanie z pisarzem Grzegorzem Kasdepke, w październiku 2010 r. z Pawłem Beręsewiczem, a we wrześniu 2011 r. z Barbarą Gawryluk.

Sprawozdania ze spotkań w DKK są dostępne na stronie internetowej Biblioteki Wojewódzkiej w Zielonej Górze .

Kliknij TUTAJ