Seminaria i szkolenia
Szkolenie kierowników i dyrektorów bibliotek z Powiatu Krośnieńskiego

11 września 2014 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Krosno Odrzańskie odbyło się szkolenie dla dyrektorów i kierowników bibliotek publicznych Powiatu Krośnieńskiego. W szkoleniu z zakresu ,,Dokumentacji w bibliotece - kontroli zarządczej i ochrony danych osobowych" wzięło udział 11 osób.

Więcej…
 
Bibioteka - przestrzeń dla wszystkich

W dniach 7-9 kwietnia 2014 r., bibliotekarki Katarzyna Adamkiewicz oraz Elżbieta Jakubiec-Maryniaczyk uczestniczyły w szkoleniu pod hasłem: "Biblioteka -  przestrzeń dla wszystkich", które zorganizowała Fundacja TUS współpracująca z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizującą Program Rozwoju Bibliotek w Polsce, do którego nasza Biblioteka przystąpiła w 2013 roku.

Więcej…
 

SEMINARIUM POWIATOWE: "BYĆ BARISTĄ - SPOTKAJMY SIĘ W BIBLIOTECE NA KAWIE"

 

Drugie, tegoroczne seminarium powiatowe zorganizowane zostało 21. czerwca 2013 r. w Sali Tysiąclecia Urzędu Miasta, gdzie wykład z rzecznictwa na rzecz bibliotek pod ciekawym hasłem „Być Baristą – spotkajmy się w bibliotece na KAWIE”, poprowadziła Pani Anna Polus dyrektor WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. 

Więcej…
 

Seminarium Powiatowe - 29 kwietnia - relacja

 

Pierwsze tegoroczne seminarium powiatowe odbyło się  29 kwietnia 2013 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy  Krosno Odrzańskie. Bibliotekarze z powiatu krośnieńskiego mieli możliwość zapoznania się z komputerowym systemem MAK +. Zaproszony gość reprezentujący Instytut Książki w Warszawie,  Paweł Suszczewicz w formie prezentacji multimedialnej zaprezentował praktyczne zastosowanie wszystkich funkcji systemu począwszy od tworzenia e-katalogu do zakupu potrzebnego sprzętu i udostępniania cyfrowego zbiorów. Uczestnicy warsztatów otrzymali komplet materiałów, który pomocny będzie przy tworzeniu planów komputeryzacji bibliotek, co stanowi naszą bardzo bliską przyszłość.

 

 

 
Dzień Bibliotekarza- relacja

 „Ktoś powie, że czytać każdy umie, zaiste mało kto czytać potrafi”  C.K. Norwid
Ta umiejętność i wiedza potrzebna, by trafnie dobrać lekturę to jedne z  atutów bibliotekarzy, którzy 8 maja obchodzili swoje  święto i mieli  możliwość spotkania integracyjnego  na wspólnym wieczorze. W tym roku cała grupa zebrała się w piątek ,18 maja w Czytelni dla Dorosłych naszej biblioteki.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 3